Jak zahamować apetyt na słodycze

Czy myśl o czekoladzie sprawia że musisz pobiec do sklepu i ją kupić, nie możesz w żaden sposób zahamować apetytu na słodycze?  Przeczytaj ten artykuł ... Czy myśl o czekoladzie sprawia że musisz pobiec do sklepu i ją kupić, nie możesz w żaden sposób zahamować apetytu na słodycze? Przeczytaj ten artykuł ...

Jak zahamować apetyt na słodycze

Czy myśl o czekoladzie sprawia, że musisz pobiec do sklepu i ją kupić. Nie możesz w żaden sposób zahamować apetytu na słodycze? Mimo największych starań nie dajesz rady o tym zapomnieć i skupić się na czymś innym. Mam dla Ciebie złą wiadomość – możesz być uzależniony od cukru ale dobrą wiadomość jest taka, że można sobie z tym stosunkowo łatwo poradzić.

Czy wiesz że cukier oraz żywność przetworzona uzależnia tak mocno jak heroina czy kokaina ?

Co nas powstrzymuje od wykluczenia słodyczy i cukru z diety. Przez ten wielki apetyt na słodycze, który wydaje się być nie do zahamowania.

W jednym z miast w Stanach Zjednoczonych nałożono dodatkowy podatek od słodkich napojów. Tym sposobem władze chcą walczyć z uzależnieniem od cukru wśród mieszkańców, które wymykało się spod kontroli. Problem tego uzależnienia jest bardzo duży i dotyczy wszystkich społeczeństw na Świecie zamieszkujących kraje rozwinięte.

Jak zahamować apetyt na słodycze ?

Istnieje wiele czynników wywołujących u nas apetyt na słodycze, aby dać sobie z tym radę potrzeba silnej woli. Można jednak spróbować metod, które powinny ułatwić nam sprawę i pozwolą ostatecznie uwolnić się od tego niebezpiecznego nałogu:

1) unikaj spożywania żywności przetworzonej – w składzie produktów przetworzonych zawsze znajdziemy duże ilości cukru, które tylko potęgują nasze pragnienie na jeszcze więcej …

2) zadbaj o podwyższenie poziomu serotoniny w swoim organizmie – serotonina często nazywana jest hormonem szczęścia, można ją podnieść za pomocą diety, ćwiczeń i zachowaniu prawidłowego rytmu snu. Kiedy podwyższy się poziom serotoniny w Twoim organizmie nie będziesz odczuwać takiego apetytu na słodkości.

POLECANE PREPARATY NA ODCHUDZANIE:

piperineobróbka

Brak komentarzy, Bądź pierwszy!

Your email address will not be published.